Tej niedzieli gościliśmy w naszej parafii o. Mariusza Boska OMI i s. Urszulę. Wysłuchaliśmy kazania misyjnego na każdej Mszy Świętej. Na Mszy Św. o godz. 12:00 modliliśmy się w sposób szczególny za tych wszyskich, którzy należą do grona Przyjaciół Misji. Po Mszy Świętej odbyło się spotkanie, na którym Ojciec opowiedział co nieco o sytuacji na misjach w różnych zakątkach świata, heroicznej postawie misjonarzy, jak i również podzielił się własnym doświadczeniem pracy w Urugwaju. Poniżej można znaleźć kilka informacji kim są Przyjaciele Misji.

Przyjaciele Misji

Każdy chrześcijanin jest odpowiedzialny za ewangelizację. Ponad cztery miliardy ludzi nie znają Chrystusa. Nie chcemy być obojętni: przyłącz się do Przyjaciół Misji Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej – zostań misjonarzem. Przez modlitwę, ofiarowane Bogu cierpienia i radości, przez dobre uczynki i materialną pomoc dla potrzebujących będziesz uczestniczył w głoszeniu Ewangelii najbardziej opuszczonym. Jako przyjaciel misji staniesz się modlitewnym i materialnym zapleczem misjonarzy i misjonarek, którzy opuścili rodzinny kraj w celu zdobywania nieśmiertelnych dusz dla Chrystusa.


To Twoja szansa! Sam Chrystus zaprasza Cię do współpracy. Podziel się swoją wiarą!


Osoby, należące do Przyjaciół Misji, mają udział w zasługach całego Zgromadzenia zakonnego, a szczególnie misjonarzy pracujących we wszystkich częściach świata, dlatego:

– każdego dnia odprawia się 5 Mszy św. za Przyjaciół Misji żyjących i zmarłych;

– przyszli misjonarze oraz oblaci na całym świecie modlą się za żyjących i zmarłych Przyjaciół Misji;

– Przyjaciele Misji Oblackich mogą korzystać pod zwykłymi warunkami z odpustów zupełnych przysługujących zgromadzeniu: w dniu zgłoszenia się do Przyjaciół Misji, 19 marca (św. Józefa) i w święta Matki Bożej.


Cele działalności Przyjaciół Misji Oblackich:

– duchowe wspieranie misjonarzy oblatów w głoszeniu Ewangelii;

– wspólnotowa i indywidualna modlitwa w intencji misji i powołań misyjnych;

– ofiarowanie Bogu swoich cierpień i radości oraz dobrych uczynków na rzecz misji.

Dziękujemy za wszelkie dobrowolne ofiary składane na rzecz misji.

www.misyjne.pl/przyjaciele-misji