Początek parafii św. Józefa sięga roku 1925, kiedy to staraniem OO. Sercanów utworzono drugą w Gorzowie Wlkp. katolicką placówkę duszpasterską na tzw. Zawarciu, w południowej, przemysłowej dzielnicy miasta. Rozpoczęto od postawienia baraku, przeniesionego z rosyjskiego obozu jenieckiego w Czarnem. Po wykonaniu niezbędnych prac adaptacyjnych budynek ten poświęcono 25.10.1925 r. Ta przedwojenna placówka duszpasterstwa katolickiego obsługiwała w dużej mierze ludność napływową z terenu Polski, z także Włoch. Obok kaplicy wybudowano w 1927 r. dom parafialny. 30.09.1945 r. Ks. Ordynariusz Edmund Nowicki przekazuje tę placówkę Misjonarzom Oblatom Maryi Niepokalanej. Sześć lat później erygowano parafię.

Wiernych 4650. Kronika 1951 r. Data erekcji 1.08.1951 r. Księgi metrykalne 1927-45 i 1951 r.

Kościół parafialny: P.w. św. Józefa, zbud. 1986 r., halowy, konsekr. dokonał ks. bp Paweł Socha 25.05.1989 r. Prezbiterium: płaskorzeźby ceramiczne przedstawiające: Wniebowstąpienie Chrystusa, Zwiastowanie NMP i św. Józefa.

Domy zakonny: Zgromadzenie Misjonarzy Oblatów Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej – oblaci. Kaplice na terenie parafii: kaplica zakonna Misjonarzy OblatówMN.

Do parafii należą ulice: Akacjowa, Bracka, Budowlanych, Fabryczna, Grabowa, Jasna, Jaśminowa, Jaworowa, Klonowa, Kwiatowa, Lipowa, Malinowa, Małopolska, Morelowa, Sielska, Spokojna, Spółdzielców, Śląska, Orzechowa, Różana, Tkacka, Towarowa, Waryńskiego, Winna, Żerańska.