Zespół „Siloe” powstał w styczniu 1999 roku z inicjatywy o. Bogdana Osieckiego OMI. Warto wyjaśnić, że Siloe to według Biblii starożytna sadzawka w Jerozolimie przywracająca zdrowie po wykąpaniu się w niej, coś uzdrawiającego, odradzającego.

Obecnie „Siloe” liczy 10 osób. Posługuje w naszej parafii na każdej niedzielnej Mszy św. o godz. 19:00. Dodatkowo w każdy pierwszy piątek miesiąca dba o oprawę muzyczną na Nabożeństwie Wywyższenia Krzyża Świętego.

W roku 2018 zespół nagrał i wydał płytę z tradycyjnymi kolędami i piosenkami świątecznymi. Na płycie znalazło się osiem utworów, w tym trzy autorskie. Tradycyjnie od wielu lat przed Mszą św. Pasterską oraz podczas liturgii Wielkiej Soboty prowadzi co roku w poszerzonym składzie czuwania muzyczno-modlitewne.

„Siloe” ma wiele planów na przyszłość – trwają przygotowania do nagrania kolejnej, w pełni autorskiej płyty, która ma mieć charakter uwielbieniowy. Zespołowi zależy na tym, żeby być nie tylko zespołem, ale przede wszystkim wspólnotą, dla której oprócz śpiewu ważna jest wspólna modlitwa. Jeśli chcesz grać i śpiewać na chwałę Pana Boga – dołącz do „Siloe”.

 

Opiekun wspólnoty: o. Grzegorz Pawluś OMI