OGŁOSZENIA PARAFIALNE
I Niedziela Wielkiego Postu – 18 lutego 2024 r.

-Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu dzisiaj i w piątek.
-Modlitwę różańcową w poniedziałek, wtorek, czwartek i sobotę przed wieczorną Mszą św. prowadzi Żywy Różaniec.
-Nabożeństwa wielkopostne. Droga Krzyżowa w piątki dla dzieci o godz. 17.00, dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj i w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 18.15.
-Stowarzyszenie św. Eugeniusza pomaga w rozliczaniu zeznań PIT. Przyjmowanie PIT- ów do rozliczenia w soboty od godz. 10.00 do godz. 12.00. Zapraszamy.
-Za tydzień, w czwartą niedzielę miesiąca, będzie składka inwestycyjna na termomodernizację naszego kościoła.
-Za tydzień w niedzielę też zbiórka do puszek przed kościołem na Misje „Ad Gentes”.
-Parafia katedralna organizuje wyjście do kina Helios na film Wandea. Zwycięstwo albo śmierć. Emisja będzie we wtorek o godz. 18.00. Zapisy u nas w zakrystii. Bilety po 15 zł.
-Spotkanie autorskie z panem Markiem Robakiem, autorem książki Wandea 1793. W obronie Boga i Króla, będzie 25 lutego o godz. 16.00 na plebanii katedralnej na ul. Obotryckiej. Książkę z autografem będzie można nabyć za 25 zł.
-Poświęcenie świec komunijnych dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
w niedzielę 3 marca na Mszy św. o godz. 10.00. Świece rodzice kupują sami.
-Rekolekcje wielkopostne w naszej Parafii będą od 7 do 10 marca. Przeprowadzi je O. Jarosław Konopko, kapucyn z Gorzowa.
-Sakiewki Misyjne na czas Wielkiego Postu. Są jeszcze sakiewki misyjne (uszyte z materiałów z misji) w celu odkładania tam drobnych pieniędzy z tego, co sobie w tym czasie odmówimy, aby wesprzeć potrzebujących ludzi na misjach. Będą one w Wielki Czwartek przyniesione do ołtarza w procesji z darami.
-Jałmużnę postną można składać do skarbony na filarze przy wyjściu z kościoła.
-Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Niedzieli: Nasz świat traci sumienie; Życie bez rąk; 15 nawyków poprawiających zdrowie. W Gościu Niedzielnym: Jezus, modlitwa i Ty; Czy św. Jan zapomniał o ustanowieniu Eucharystii?. Jest też Mały Gość Niedzielny.
-Do wieczności odeszła: śp. Bogumiła Piekarska. Wieczny odpoczynek…