– Wczoraj zostały pobłogosławione opłatki wigilijne. Można je nabyć w zakrystii i biurze parafialnym. Parafia nie będzie rozprowadzać opłatków po domach.
– Dzisiaj jest składka inwestycyjna. Za wszystkie ofiary złożone teraz na tace i przesłane na konto Parafii wielkie Bóg zapłać.
– Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu dzisiaj, w piątek i sobotę.
– W czasie adwentu Msze św. wieczorne w tygodniu od poniedziałku do soboty o godz. 18.00. Roraty dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki.
– W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
– W czwartek rano litania do Krwi Pana Jezusa, o godz. 17.30 różaniec w intencji powołań. W piątek rano litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa, okazja do spowiedzi od godz. 17.30, o godz. 17.30 koronka i litania do Miłosierdzia Bożego, wieczorna Msza św. z kazaniem w szkole Maryi: Posłuszeństwo Maryi, a po Mszy św. wieczornej nabożeństwo wywyższenia Krzyża Świętego. W sobotę o godz. 17.15 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
– Zbiórka do puszek przed kościołem na pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie za tydzień w niedzielę.
– Dzień modlitwy za rodziny i błogosławieństwo rodzin w niedzielę za tydzień.
– Kapłańskie odwiedziny chorych z posługą sakramentalną będą w drugą sobotę grudnia, tj 10 grudnia, od godz. 9.00. W związku z tym w pierwszą sobotę grudnia biuro parafialne będzie czynne, a w drugą sobotę grudnia będzie nieczynne.
– Rekolekcje adwentowe w naszej Parafii będą od 9 do 11 grudnia. Rekolekcje wygłosi o. Ryszard, kapucyn z Gorzowa.
– Poświęcenie medalików dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. będzie w niedzielę 11 grudnia na Mszy św. o godz. 10.00. Medaliki rodzice kupują sami.
– Okazja do spowiedzi przedświątecznej jest w niedzielę przed każdą Mszą św. i w tygodniu przed Mszą św. wieczorną. Pół godziny przed Mszą św. ojciec spowiadający jest w konfesjonale i przed rozpoczęciem Mszy św. wychodzi.
– Wizyta duszpasterska, tzw. Kolęda. W tym roku, tak jak to będzie w Parafiach gorzowskich, istnieje możliwość indywidualnej wizyty duszpasterskiej na wyraźne zaproszenie przez wiernych. Kolęda będzie po Nowym Roku. Zaproszenia do wypełniania są na stoliku pod chórem. Do niedzieli 18 grudnia proszę podpisane zaproszenie przynieść do zakrystii albo do biura parafialnego. Według tych złożonych zaproszeń, zostanie ułożony plan Kolędy. Prosimy powiedzieć o tym starszym i schorowanym sąsiadom, którzy nie mogą przychodzić do kościoła.
– Wyjazd na narto-rekolekcje planujemy w pierwszym tygodniu ferii (od 29 stycznia do 3 lutego). Koszt za przejazd i pobyt to ok. 600 zł. Do tego doliczyć trzeba kupno karnetów i wynajęcie sprzętu narciarskiego. Zapisy na stronie internetowej parafii. Szczegółowe informacje u o. Tomasza.
– Można już nabyć w zakrystii świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Duże po 20 zł, małe po 10 zł.
– Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Do wieczności odszedł
śp. Marek Włodarczyk
Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…