III Niedziela Wielkiego Postu – 12 marca 2023 r.

– Dzisiaj jest składka inwestycyjna. Za ofiary złożone w kościele i przelane na konto Parafii wielkie Bóg zapłać.
– Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu dzisiaj i w piątek.
– 10. rocznica wyboru na Stolicę Piotrową Franciszka przypada w poniedziałek. Pamiętajmy o nim w modlitwie.
– Modlitwę różańcową w poniedziałek, wtorek, czwartek i sobotę przed wieczorną Mszą św. prowadzi Żywy Różaniec.
– Kolejne spotkania na temat życia, dzieła i twórczości biskupa Wilhelma Pluty w piątek o godz. 16.30 w Instytucie Biskupa Wilhelma Pluty na ul. 30 Stycznia 1.
– Droga Krzyżowa w piątki: dla dzieci o godz. 17.00, dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 18.15.
– Organizujemy kurs przedmałżeński, weekendowy: 18 i 19 marca. Więcej informacji i link umożliwiający zapisy udostępniony jest na stronie Parafii.
– Uroczystość św. Józefa Oblubieńca została przeniesiona z niedzieli na poniedziałek 20 marca. Tego dnia kazania odpustowe wygłosi rektor WSD w Gorzowie, ks. dr Mariusz Jagielski.
– Stowarzyszenie św. Eugeniusza pomaga bezpłatnie wypełnić PIT-y do rozliczenia w soboty od godz. 10.00 do godz. 12.00 w Przystani za Wartą. Zapraszamy i prosimy o oddawanie 1,5% na Stowarzyszenie.
– Jałmużnę postną można składać do skarbony na filarze przy wyjściu z kościoła.
– Świece wielkanocne – paschaliki są do nabycia w zakrystii. Ofiara za świecę 20 zł. Ofiary zostaną przekazane na Caritas Diecezjalną. Paschaliki stawiamy na stole wielkanocnym, potem można je zanieść na groby naszych bliskich zmarłych.
– W tym czasie Wielkiego Postu prosimy i zachęcamy Parafian do modlitwy za rekolekcjonistów, spowiedników i ojców duchownych. Okazja do spowiedzi jest w tygodniu wieczorem i w niedzielę pół godziny przed każdą Mszą św. i do rozpoczęcia Mszy św.
– Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.