Ziemia Święta

Jerozolima – Betlejem – Nazaret – Morze Martwe

Kana Galilejska – Galilea – Hajfa – Jerycho

 

Termin: 18 – 25.10.2019

PROGRAM:

18.10 (piątek.)      Wyjazd autokarem z Gorzowa w nocy na lotnisko do Wrocławia. Wylot samolotem z Wrocławia do Tel Avivu o godz. 05.00. Przylot do Tel Avivu 11.00. Transfer autokarem do Nazaretu (Bazylika Zwiastowania, Kościół Św. Józefa). Po drodze nawiedzamy w Hajfie Karmel – sanktuarium Eliasza i Matki Bożej. Nawiedzamy także kościół w Kanie Galilejskiej – sanktuarium pierwszego cudu Chrystusa. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

19.10 (sobota)      Śniadanie. Wyjazd do Galilei. Na górę Tabor wjedziemy taksówkami. Popłyniemy stateczkiem po Jeziorze Galilejskim. Po rejsie będzie możliwość spożycia ryby Św. Piotra. Nawiedzimy także Górę Błogosławieństw w Tabgha,  Kościół Prymatu Św. Piotra (tutaj Pan Jezus przekazał Św. Piotrowi najwyższą władzę), Kościół Rozmnożenia Chleba, Kafarnaum (dom Św. Piotra). Obiadokolacja. Nocleg w Nazarecie.

20.10 (niedziela)  Śniadanie. Przejazd nad rzekę Jordan by odnowić przyrzeczenia chrzcielne. Nawiedzamy Betanię – sanktuarium Marii, Marty i Łazarza. Krótkie zwiedzanie najstarszego miasta świata Jerycha. Przejazd przez Pustynię Judzką nad Morze Martwe (największa depresja na świecie) i kąpiel w morzu w miejscowości En Bokek. W drodze powrotnej przejazd do grot Qumran, gdzie w XX wieku odnaleziono ponad 900 rękopisów pochodzących pomiędzy III wiekiem p.n.e. i I wiekiem n.e. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

21.10 (poniedz.)   Śniadanie. Udajemy się do Betlejem (Grota i Bazylika Narodzenia Pańskiego) Grota Mleczna, Pole Pasterzy. W Ain Karem zwiedzamy kościół nawiedzenia Św. Elżbiety i narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Nawiedzamy Betanię – sanktuarium Marii, Marty i Łazarza. Obiadokolacja. Nocleg w Betlejem.

22.10 (wtorek)     Śniadanie. Udajemy się autokarem na górę Oliwną: Kościół w Betfage, Getsemani (Bazylika Agonii), Kościół Pater Noster, Dominus Flevit, Bazylika Wniebowzięcia NMP. Powrót do Starego Miast, gdzie będziemy w Kościele Św. Anny, Ecce Homo, Lithostros, pod Ścianą Płaczu. Zobaczymy też ulicę z czasów rzymskich – Cardo. Czas wolny w Starym Mieście. Powrót do Betlejem. Obiadokolacja i nocleg.

23.10  (środa)       Po śniadaniu przejazd na Syjon Chrześcijański (piękny widok na górę Oliwną i okolicę). Nawiedzamy Wieczernik, Bazylikę Zaśnięcia NMP. Po południu – Droga Krzyżowa oraz nawiedzenie Kalwarii i Grobu Świętego. Obiadokolacja. Nocleg.

24.10 (czwartek)  Śniadanie. Wykwaterowanie z Hotelu. Przejazd do Jerozolimy. Nawiedzamy Kościół Św. Piotra In Gallicanti. Następnie przejście uliczkami do Grobu Bożego. Czas wolny w Jerozolimie. Po południu przejazd na lotnisko. Wylot z Tel Avivu o godz. 21.30.

25.10 (piątek)       Przylot do Wrocławia o 00.30. Przejazd do Gorzowa. Zakończenie pielgrzymki około 3 nad ranem.

CENA: 1980 zł + 450 $

Cena obejmuje

 • Przelot samolotem Wrocław – Tel Aviv – Wrocław
 • Transfer na/z lotniska we Wrocławiu autokarem
 • Przejazdy na miejscu autokarem klimatyzowanym
 • 6 noclegów (pokoje 2,3,4-osobowe z łazienkami)
 • 6 obiadokolacji i 6 śniadań
 • Lunch nad Jeziorem Galilejskim i przy grotach Qumran
 • Ubezpieczenie NNW, KL, bagaż
 • Bagaż rejestrowy do 23 kg
 • Opieka pilota na całej trasie
 • Opieka księdza biblisty – przewodnika
 • Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje

 • Bilety wstępów, statek po Jez. Galilejskim, wjazd na Górę Tabor, wejście do Qumran, napiwki – 80 $ (obligatoryjnie)